ZAYIFLAMA TEDAVİSİNDE AKUPUNKTUR


Zayıflama tedavisinde akupunktur tokluk hissi verir, midede kazınmayı önler metabolizmayı düzene soktuğu için halsizlik ve bitkinlik hissedilmez acıktığımız zaman ki sinirlilik el, ayak titrmesini önler, açlık başağrısı yaşanmaz, kan şekerinin düşmesini önler ve tansiyon düşüklüğü, yüksekliği gibi belirtileri ortadan kaldırır. Bu etkileri hisseden bir kişinin diyet yapması ve günlük yürüyüşlerle hareketini arttırması ile kilo vermeyi işkence olmaktan çıkarır kişiye rahat ve kolay bir zayıflama sağlar.

Tedavide kulak ve vücut kombinasyonu ile haftada 2-3 seanslık terapiler ve ayrıca kalıcı iğneler kullanılmaktadır. Ayda 4-6 kilo zayıflama hedeflenir. Ortalama 3 ay akupunktur tedavisine devam ettikten sonra kişi kendi beslenme dengesini kuracağı için 3 aydan uzun süre akupunktura devam etmek gerekmeyecektir. Zayıflama tedavisinde akupunkturun hem yardımcı hem de esas yöntem olduğunu unutmamak gerekir. Bu yüzden genellikle sadece akupunktur tedavisi zayıflama için yeterli olmayacaktır. Kilo vermenin olmazsa olmazı diyettir. Mutlaka kişinin kendisine uygun bir diyet düzenlenmelidir. Diyetle beraber düzenli yapılacak egzersiz veya sporun faydası da oldukça fazladır.

Özetle zayıflama tedavisinde diyet, akupunktur ve spor çok ama çok etkili bir kombinasyondur. Kliniğimizde zayıflama için başvuran hastalarımıza, kulak ve vücut akupunkturu ile birlikte, uzman doktorumuz tarafından kişiye özel bir diyet programı, kişiye özel egzersiz ve spor programı düzenlenir.

Akupunkturla zayıflama hakkında daha fazla bilgilenmek ve uzman doktor Ahmet Sümen’den randevu almak için lütfen arayınız. 0212 435 0 667 

Doktorunuza Danışabilirsiniz